W dzisiejszych czasach ciężko jest zatrzymać się i choć chwilę zastanowić nad sensem zbliżających się świąt. Każdy z nas zabiegany, zapracowany, zajęty sprzątaniem czy robieniem świątecznych prezentów nie przygotowuje się odpowiednio na nadejście Jezusa.

Uczniowie naszej szkoły pomogli nam zatrzymać się na chwilkę i zaprosili do wspólnej refleksji nad świętami, zwyczajami nie tylko uczniów naszej szkoły, ale też i rodziców, a także całe rodziny. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele UMiG Piaseczno, Starostwa, Dyrektorzy innych szkół, a także Uczniowie wraz z Rodzicami.

Byliśmy świadkami wieczerzy wigilijnej u jednej z rodzin, która nie przywiązywała wagi do zwyczajów świątecznych, ani do sensu świąt. Wszystko podczas wydarzeń rozegranych w ten szczególny wieczór się zmienia. Rodzina zaczyna rozumieć sens wolnego miejsca pozostawionego przy stole, kolędników, 12 potraw, a także zaczyna wyczekiwać pierwszej gwiazdki.

Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy przedstawienie. Każdy z nas miał możliwość refleksji nad tym szczególnym wydarzeniem, które niedługo nastąpi... Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Aktorzy, jak i zespół wokalny, a także orkiestra zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Bo czasem warto zatrzymać się na chwilę..

{youtube}https://youtu.be/b-raWPPztr4{/youtube}

Dziękujemy p. Włodzimierzowi Mikulskiemu za udostępnienie filmu i zdjęć z tej uroczystości.