Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie przystąpiła do projektu organizowanego przez Zespół Szkół Publicznych w Łazach oraz Koło Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Specjalnych w Łbiskach. Pragniemy ustanowić nowy rekord Guinnessa w układaniu mozaiki z nakrętek plastikowych.

Podjęcie tego wyzwania podyktowane jest pragnieniem rozpropagowania zbiórki nakrętek na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci oraz podkreśleniem znaczenia pontyfikatu Jana Pawła II. Mozaika będzie symbolizować te wartości, które były podstawą życia i działalności Naszego Rodaka.

Otrzymaliśmy do zilustrowania hasło MIŁOŚCI.

Próbne układanie mozaiki odbędzie się na terenie naszej placówki w połowie maja. Finalne układanie korków (do projektu przystąpiło kilkanaście szkół) będzie miało

miejsce na terenie ZSP w Łazach, 24.05.2014 r.

W trakcie układania mozaiki będą odbywały się na scenie występy artystyczne, loterie oraz przeróżne atrakcje dla całych rodzin.

Szczegółowych informacji udzielają osoby obecne na spotkaniu organizacyjnym w Łazach: p B. Janowska, p. A. Marcinkiewicz, A. Margas, Z. Sieradzka.

Prosimy wszystkich nauczycieli o aktywne włączenie się do realizacji projektu.

Konkurs plastyczny dla klas I-VI projekt graficzny układu mozaiki symbolizującej- MIŁOŚĆ, projekt powinien zawierać hasło

w wersji polsko i angielsko języcznej.

Szczegóły techniczne:

Format pracy- A3

Technika- pastela olejna z zastosowaniem następujących barw- czerwona, żółta, niebieska, zielona, biała.

Prace plastyczne oddajemy do p. Barbary Maickiej lub do wychowawców. Prace oddajemy do dnia 15.04.2014

Projekt, który wygra będzie realizowany 24.05.2014 w czasie bicia rekordu.