W dniu 12.03.2014 zapisaliśmy nową, czystą kartę historii naszej szkoły. Przygotowania do uroczystego otwarcia szkoły zaczęły się dawno temu. Zaproszenia, dekoracje, pamiątkowe karty, obrazy i grafiki wręczane gościom były wykonane ręcznie przy ogromnej współpracy nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Do ostatnich chwili werbliści ćwiczyli, poprawiano fryzury, ćwiczono śpiewy. Uroczystość naszą zaszczyciło swą obecnością wielu znamienitych gości oraz licznie zgromadzeni uczniowie wraz z rodzicami.

Przecięcie wstęgi rozpoczęło uroczystość. Taniec sportowy zespołu „Ostinata”, walc w wykonaniu starszych uczniów, piosenka „Kolorowe kredki” zaśpiewana przez ucznia klasy IIIb oraz wygrana na dzwonkach przez zespół "Jedyneczki", wprowadziły radosny i sportowy nastrój spotkania, które odbywało się w … sali gimnastycznej. Nasza absolwentka Patrycja Bala oraz chór szkolny "Do Re Mi"  wspaniale wyśpiewali piosenki, niektóre z nich autorstwa p. Barbary Maickiej.

Podziękowania za serce i pracę dla wszystkich, którzy przyczynili się do zrealizowania inwestycji. Dużo dobrych życzeń dla nas wszystkich. Na koniec uroczystości do wspólnego tańca z zespołem "Ostinata" poderwali wszystkich p. Burmistrz Zdzisław Lis i p. Dyrektor Krystyna Łęcka. Szał radości i wspaniałej zabawy.

Panie pracujące w kuchni zawsze smacznie gotują, więc poczęstunek przygotowany na dzień otwarcia nowej części szkoły zachwycił tak…- jak zachwyca nowa sala gimnastyczna. Wiosenny bukiet kwiatów ozdabiający stół rozświetlał i przypominał o zbliżającej się wiośnie. Można powiedzieć, że dla uczniów i nauczycieli SP nr 1, ona już nadeszła!

To pierwsze podsumowanie "na gorąco". Będą następne, już bardziej szczegółowe. A to kilka zdjęć z tej wspaniałej uroczystości.