Szanowni Państwo,

są jeszcze dostępne miejsca na poniższe wydarzenia. Zachęcamy do zapisów i udziału.
Jeżeli jest to możliwe, to prosimy o przekazanie informacji rodzicom za pomocą dziennika elektronicznego

"WOPFU i IPET - obowiązki i zadania dyrektora, nauczycieli" - szkolenie dla rodziców i opiekunów prawnych dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym
Adresaci szkolenia:
• rodzice i opiekunowie
• wszystkie osoby zainteresowane tematyką spektrum autyzmu/Zespołu Aspergera i ADHD, kształcenia specjalnego
13 września 2023, godz. 15.30-17.30
- Komitet Rodziców Piaseczno BO 2023
- Szkolenie dla rodziców i opiekunów "WOPFU i IPET - obowiązki i zadania dyrektora, nauczycieli"

"WOPFU i IPET - obowiązki i zadania dyrektora, nauczycieli" - szkolenie dla dyrektorów, nauczycieli i specjalistów

Adresaci szkolenia:
• specjaliści pracujący z dziećmi i młodzieżą (terapeuci, psychologowie, psychoterapeuci, nauczyciele, pedagodzy, lekarze, kuratorzy sądowi)
13 września 2023, godz. 12.00-14.00
Biblioteka Publiczna - Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ulicy Jana Pawła II 55 w Piasecznie.
- Komitet Rodziców Piaseczno BO 2023
- Szkolenie dla nauczycieli i dyrektorów "WOPFU i IPET - obowiązki i zadania dyrektora, nauczycieli"

Adresaci konferencji:
• rodzice i opiekunowie dzieci
20 września 2023, godz. 9.00-17.00
- Komitet Rodziców Piaseczno BO 2023
- Konferencja „Dziecko w spektrum autyzmu w systemie edukacji – wyzwania i możliwości”
Harmonogram konferencji:

09:00 – 10:00 „Ten inny, czyli o biologii grupy rówieśniczej, adaptacji i odrzuceniu”

Beata Chrzanowska-Pietraszuk  Zakamarki Rodzicielstwa / Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Uniwersytet dla Rodziców” w Warszawie

10:00 – 11:00 „Komunikacja bez przemocy jako element wspierający uczniów i nauczycieli w systemie edukacji”

Maja Wyborska Empathic Life

11:00 – 11:30 – przerwa

11:30 – 12:20 „Presja i przemoc w szkole systemowej” – perspektywa rodzica i dorosłej osoby w spektrum autyzmu

Kinga Smaga

12:20 – 13:20 „Dostosowanie do „niedostosowanych” w młodzieżowym ośrodku socjoterapii- kiedy wyzwania w szkole systemowej przerastają możliwości”

Michał Bydzicki  Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 „Kąt” w Warszawie

13:20 – 14:10 – przerwa

14:10 – 15:10 „Edukacja włączająca w szkole powszechnej”

Dominika Działek– Rysunkowa „Działka” Wiedzowa / Fundacja ALEKlasa

15:10 – 16:10 „Podmiotowość ucznia – wizja czy fakt?”

Izabela Hnidziuk – Machnica Fundacja AleKlasa

Posiłki i napoje nie są zapewniane.
Wydarzenie finansowane jest przez Gminę Piaseczno w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie "Uczeń w spektrum autyzmu- spotkania edukacyjne dla rodziców i specjalistów"

Wydarzenie dostępne są na stronie fb fundacji AleKlasa oraz Komitetu Rodziców Piaseczno

z poważaniem
Anna Rzewnicka