Dnia 4 kwietnia 2024 roku, uczniowie klas: 5b, 6i, 6a i 7a uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Sejmu RP.

Głównym celem wizyty było spotkanie z Panem Piotrem Kandybą, Posłem RP oraz zwiedzanie wnętrz gmachu Sejmu z przewodnikiem.

Spotkanie z Panem Posłem było nie tylko inspirujące, ale również pouczające. Uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści na temat pracy posła RP, dowiedzieć się, na czym polega i jak wygląda ta odpowiedzialna funkcja w ramach naszej demokratycznej instytucji. Pytania, które mogli zadawać, pozwoliły im lepiej zrozumieć obowiązki i działania posła.

W trakcie zwiedzania wnętrz Sejmu, uczniowie poznali architekturę i historię budynku oraz zobaczyli, gdzie odbywają się posiedzenia.

To wspaniale, że Nasi Uczniowie mieli okazję uczestniczenia w tej ciekawej lekcji historii. Mamy nadzieję, że w przyszłości zaangażują się w życie społeczne i polityczne, inspirowani właśnie tym doświadczeniem.

Wizyta w gmachu Sejmu była pełna fascynujących wrażeń dla wszystkich jej uczestników.

Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Maickiemu, Przedstawicielowi Rady Miasta i Gminy Piaseczno, za zaplanowanie spotkań w gmachu Sejmu, a Naszym Wychowawcom i Nauczycielom - za organizację wyjazdów i wspólne, niezapomniane edukacyjne przeżycia.

Dziękujemy….

p. J. Peresadzie – Makarze, p. B. Maickiej, p. S. Stefańskiej, p. J. Mikiel,