Realizując projekt edukacyjny  " Marzec z Marszałkiem", uczniowie codziennie pogłębiają wiedzę, poznają życie i osiągnięcia patrona szkoły, doświadczają pojęcia Niepodległości na miarę XXI wieku oraz poznają historię swojej szkoły.
W czasie lekcji języka polskiego, historii i godzin wychowawczych, poznają biografię Józefa Piłsudskiego, tworzą kartki okolicznościowe ku czci Marszałka oraz czytają Biuletyn przygotowany z okazji 100tnych urodzin SP1.
Natomiast na plastyce, wykonują portret patrona.
Dnia 20 marca będziemy obchodzić Imieniny Patrona SP1.
Z tej okazji realizujemy konkurs na kartkę imieninową - dziękujemy za Niepodległość w różnych językach.
W tym dniu odbędzie się także uczniowski turniej piłki nożnej ku czci Patrona oraz akcja charytatywna - sprzedaż ciast przygotowanych przez " Kochane'' Mamy, Babcie, Ciocie Naszych uczniów oraz panie Nauczycielki. Ukaże się także kolejny numer Gazetki SP1.

Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany na rzecz dzieci z Ukrainy.