eTwinning (ang. twin – bliźniak) – to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Wiele szkół europejskich, także z Polski, bierze udział w projekcie łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką „rodzinę”.

Miło nam poinformować, że w ramach współpracy naszej szkoły na w/w platformie, został zatwierdzony przez Agencję autorski Projekt Międzynarodowy pani Wioletty Spyt pt..”Kolorowe nutki i pauzy”.

Gratulujemy!

Społeczność eTwinning składa się z tysięcy nauczycieli i edukatorów podzielających wizję szkół jako miejsc sprzyjających włączaniu społecznemu, rozsądnie korzystających z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz czerpiących garściami z umiejętności XXI wieku. eTwinnerzy poznają się i nawiązują kontakty w sieci, w szkole, podczas wydarzeń i konferencji eTwinning oraz wszędzie tam, gdzie mogą inspirować innych nauczycieli do zapewniania uczniom lepszej edukacji.