2023 - ROK WISŁAWY SZYMBORSKIEJ NASZA SZKOŁA REALIZUJE OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY  „MISTRZYNI SZYMBORSKA”   Włączając się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mistrzyni Szymborska”, pragniemy  docenić twórczość NASZEJ WIELKIEJ NOBLISTKI. Czas trwania projektu: kwiecień-czerwiec 2023 r. Przedmioty, na których będzie realizowany projekt: język polski, plastyka. Cele projektu: •	upamiętnienie roku Wisławy Szymborskiej  poprzez prezentowanie twórczości poetki; •	budzenie zainteresowania poezją przełomu wieków i dziedzictwem kulturowym    naszego kraju; kształtowanie świadomości kulturowej; •	rozwijanie i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej; •	kształtowanie i utrwalanie ogólnoludzkich zasad moralnych i humanistycznych; •	dostarczanie pozytywnych wzorców osobowych; •	dostrzeganie przez uczniów własnych zainteresowań, ich werbalizowanie i rozwijanie; •	rozwijanie kompetencji społecznych poprzez budowanie właściwych relacji interpersonalnych; •	rozwijanie umiejętności samodzielnego prezentowania wyników swojej pracy; •	kształcenie umiejętności systematycznego uczenia się; •	rozwijanie krytycznego myślenia i umiejętności formułowania opinii; •	promowanie inspirujących rozwiązań metodycznych.Zaplanowane działania  to między innymi: •	 gazetka poświęcona Noblistce, kącik poezji w bibliotece szkolnej,  •	godzina z Szymborską  •	 konkurs kaligrafii – „Jej twórczość w  mojej dłoni”, •	 inspirowani jej twórczością – tworzymy limeryki i lepieje, •	 inspirowani jej twórczością – plastyczna wersja utworów poetki,  •	Szymborska w „trybach” nowoczesnych technik komputerowych.