Nauczyciele Zespołu humanistycznego i Zespołu przedmiotów artystycznych, chcąc wykorzystać wiedzę i kreatywność uczniów,  włączyli się w realizację wieloprzedmiotowego  projektu edukacyjnego prowadzanego w naszej szkole „Kreuj, doświadczaj, ucz się i baw”.  Aby dać upust ich  umiejętnościom polonistycznym i artystycznym, opracowali subprojekt, którego tytuł brzmi „Mitologia – człowiek chciał wyjaśnić świat”.

Subprojekt realizowany jest w klasach 5, 6 i 7 w miesiącach kwiecień – maj 2023 r.

Rezultaty  pracy publikowane są na  facebooku szkolnym oraz na platformie eTwinning.

Cele projektu :

• poznanie przez uczniów mitów różnych kultur,
  • kształtowanie i utrwalenie ogólnoludzkich zasad moralnych i humanistycznych,
  • rozwijanie kreatywności uczniów, wykorzystanie ich potencjału,
  • umiejętność wykorzystywania różnych źródeł wiedzy,
  • rozwijanie umiejętności polonistycznych,
  • zdobycie umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej jako środka przekazu,
  • rozwijanie umiejętności współpracy oraz zasad dobrego współzawodnictwa,
  • dostrzeganie przez uczniów własnych zainteresowań, ich werbalizowanie i rozwijanie,
  • promowanie inspirujących rozwiązań

Zadania wykonywane  ramach  realizacji subprojektu to m.in. :  drama, lapbook, gazetka, wizytówki bogów, reklama, karta  boga greckiego.

Wyobrażenie greckiego boga Posejdona ujęte na zdjęciu powyżej  stanowi logo  naszego subprojektu humanistycznego na platformie  eTwinning.