Dnia 12. 03.2024 r. na zaproszenie Pani Dyrektor Lidii Bieleninik, gościliśmy w Naszej Szkole dzieci z Przedszkola nr 8 wraz z Paniami Wychowawczyniami, w ramach realizacji wspólnych projektów eTwinning.

Przedszkolaki były pełne entuzjazmu i ciekawości, oczekując na to wyjątkowe wydarzenie, które zostało zaplanowane dniu Imienin Patrona Naszej Szkoły – Józefa Piłsudskiego.

W trakcie wizyty miały okazję:

1. Zwiedzić szkołę: z ożywieniem przemierzały korytarze i zadawały pytania nauczycielom.

2. Uczestniczyć w zajęciach sportowych- p. M. Janowski, muzycznych- p. W. Spyt, w zabawach w języku angielskim- p. J.Peresada- Makara, p. M. Magiera, w zajęciach z robotyki- p. A. Sobiecka, w kreatywnych zajęciach z techniki i historii- p. E. Brzezik i p. Z. Sieradzka.

3. Odpocząć… w czasie poczęstunku.

Wszystkie dzieci były bardzo aktywne w trakcie poszczególnych zajęć. Tworzyły i eksperymentowały pod okiem Pań Wychowawczyń i Nauczycieli prowadzących. Wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Przekonały się, że szkoła nie tylko uczy, ale również bawi. Z dumą prezentowały wykonaną z papieru, przy wsparciu swoich starszych kolegów, czapkę „maciejówkę” – nieodłączny atrybut Józefa Piłsudskiego.

Realizacja wspólnych projektów integruje różne grupy wiekowe, inspiruje do poznawania swojego otoczenia i korzeni oraz rozwija w dzieciach ciekawość świata.

Było to na pewno fascynujące doświadczenie, które pozwoliło Przedszkolakom poczuć się częścią większej społeczności i odkryć tajemnice swojej małej ojczyzny.

Serdecznie dziękujemy za ten wyjątkowy czas Naszym Młodszym Przyjaciołom - Przedszkolakom i ich Paniom Wychowawczyniom, Naszym Nauczycielom, którzy z wielką charyzmą przygotowali i poprowadzili zajęcia oraz wolontariuszom z kl. 6a Stanisławowi i Antoniemu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania