W bieżącym roku szkolnym uczniowie Naszej Szkoły wspólnie z dziećmi z Przedszkola nr 8 w Piasecznie, uczestniczą w realizacji dwóch międzynarodowych projektów na platformie eTwinning:

„Moja Mała Ojczyzna” ( Polska, Turcja, Litwa) - założyciel projektu – p. Z. Sieradzka;

członkowie z SP1: p. dyr. L. Bieleninik, p. E. Brzezik, p. E. Sosna, p. J. Peresada-Makara, p. M. Przychodzeń, p. J. Kotarska, p. B. Maicka, p. W. Spyt, p. U. Krzepicka;

„Gry i zabawy ruchowe” ( Polska, Turcja, Grecja, Słowacja) - założyciel projektu p. E. Skwarka Przedszkole nr 8 w Piasecznie;

członkowie z SP1: p. dyr. L. Bieleninik, p. M. Janowski, p. K. Sadowski,p. B. Gałek, p. R. Kalińska, p. J. Sobiesiak, p. Z. Sieradzka, p. M. Przychodzeń, p .M. Magiera, p. E. Brzezik, p. J. Peresada – Makara, p. E.Sosna

Projekt “Moja Mała Ojczyzna” to inicjatywa, która zachęca uczniów do odkrywania i doceniania swojego lokalnego dziedzictwa oraz otaczającego środowiska.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości kulturowej, historycznej i przyrodniczej uczestników, a także rozwijanie umiejętności badawczych i twórczych.

„Gry i zabawy ruchowe” to świetna forma aktywności fizycznej, ale także doskonałe narzędzie do integracji społecznej. Założenia projektu są niezwykle ważne, ponieważ poprzez aktywność fizyczną dzieci rozwijają się na wielu poziomach.

Ostatecznie celem jest przede wszystkim radość i satysfakcja z aktywności fizycznej.